Кошик

Наші контакти

02160, м.Київ, вул.Березнева, 10
Час роботи: 09:00 - 18:00 Пн-Пт
Send us your number and we will call you back:

Стабілізатор напруги. Що таке сімісторні і тиристорні стабілізатори напруги

Стабілізатор напруги. Що таке сімісторні і тиристорні стабілізатори напруги

В Україні, як і в більшості цивілізованих країн, існують загальнодержавні нормативи якості електроенергії в мережі побутового призначення. Ці параметри наведені в ГОСТ 13109-97 "Електрична енергія. Сумісність технічних засобів. Норми якості електричної енергії в системах електропостачання загального призначення".

Але найчастіше, внаслідок різних причин, ці нормативи не дотримуються енергопостачальними оргнізації (наприклад, Обленерго). Особливо відчутна проблема неякісного електропостачання за межами великих міст і в міру віддалення від них (беремо як приклад дачні селища, села і прилеглі до них приватні сектори та ін.) - тут неізольовані дроти протягнуті по дерев'яних стовпах над землею, трансформатори і розподільники багато років як застаріли і потребують постійного ремонту (а за великим рахунком - заміни), а сусід в черговий раз вирішив побавитися електрозварюванням. Все перераховане (і не тільки, адже багато факторів не згадані) виливається в те, що у Вашому домі некоректно працюють побутові прилади, мерехтять і перегорають лампи, згоряють запобіжники або, ще гірше, сама техніка.

Тоді виникає абсолютно наявне питання: як захиститися від постійних стрибків і перепадів напруги? Навряд чи Вам вдасться домогтися якихось дій з боку постачальних енергокомпаній, що дозволять повної мірою усунути зазначену проблему. Тому, максимально зручним і надійним (а головне - перевіреним) засобом залишається встановити в будинку стабілізатор напруги. Встановлений в гаражі, підсобному приміщенні або в передпокої біля електрощитка стабілізатор (друга назва - нормалізатор) буде виводити показники якості електроенергії в усьому Вашому домі до ГОСТових значень, якщо не краще.

НАТИСНИ, ЩОБ

ВИБРАТИ СТАБІЛІЗАТОР НАПРУГИ

Тепер виникають такі питання: «Як вибрати стабілізатор напруги для будинку?», «Який стабілізатор захистить мою техніку?» І «Що потрібно враховувати при виборі стабілізатора для будинку?».

Для початку, давайте розберемося, а що взагалі таке стабілізатор напруги, які вони бувають і як працюють. Чому говорять: стабілізатор напруги для будинку, для дачі, для квартири, промислові, лабораторні ... Чим вони відрізняються?

Отже СТАБІЛІЗАТОР НАПРУГИ - це пристрій, що перетворює електричну енергію таким чином, що на виході напруга завжди відповідає заданим межам, навіть якщо на вході відбуваються значні відхилення.

Стабілізатор для будинку

 

ПРИНЦИП ДІЇ:

Сімісторні / тиристорні

Релейні

Сервопривідні

Сімісторні стабілізатори вважаються найнадійнішими. Вони забезпечують стовідсотковий захист від будь-яких коливань електромережі.

Релейні стабілізатори напруги працюють за принципом комутації обмоток трансформатора за допомогою реле.

В основе работы электромеханического стабилизатора лежит токосъемник, который передвигается по специальному трансформатору.

 

 

ПРЕИМУЩЕСТВА:

Сімісторні / тиристорні

Релейні

Сервопривідні

1. Швидкодія (10-20 мс).
2. Висока точність вихідної напруги (1-2,5%).
3. Широкий діапазон вхідної напруги (120-280 В).
4. Постійний контроль вхідної та вихідної напруги (з точністю до 0,5%).
5. Відсутність в конструкції рухомих частин (абсолютно безшумно).
6. Тривалий термін експлуатації (понад 15 років безперервно роботи).
7. Відсутність необхідності в сервісному обслуговуванні.

Головна перевага подібних пристроїв - це великий запас по пускових струмів. Низька ціна.

1. Відносно низька вартість.

2. Висока точність вихідної напруги.

 

НЕДОЛІКИ:

Сімісторні / тиристорні

Релейні

Сервопривідні

У недорогих моделях при перемиканні обмоток можлива дискретна зміна вихідної напруги (це видно по лампам освітлення). На роботі техніки дане явище ніяк не відбивається.

1. Невисока надійність (обгорання і залипання контактів реле).
2. Низька швидкодія.
3. Обмеження щодо максимальної потужності.

1. Наявність в конструкції рухомих частин, швидкий знос деталей, що труться.
2. Низька швидкодія (сприяє виходу обладнання з ладу).
3. Необхідність частого сервісного обслуговування.

 

ПО ТИПУ ПІДКЛЮЧЕННЯ

 Однофазные 

  Трифазні

 

ЗА ПРИЗНАЧЕННЯМ

Побутові

Промислові

Стабілізатори напруги побутові призначені для використання в житлових приміщеннях - квартирах, будинках, на дачах. Випускаються стабілізатори напруги для комп'ютерів, телевізорів, холодильників, пральних машин, котлів.

Промислові стабілізатори напруги відрізняються від побутових більш високою потужністю. Як правило, вони використовуються на великих підприємствах, складах, у великих магазинах і офісах. Чим більше в приміщенні оргтехніки, тим більш потужні стабілізатори необхідно купувати.

 

Як бачимо, сімісторні і тиристорні стабілізатори напруги - найтехнологічніші і сучасні на сьогоднішній день. Вони є найкращими в плані схемотехнічного рішення, мають прекрасну функціональність, високу надійність. Ціна на сімісторні (тиристорні) стабілізатори трохи вище, ніж на релейні і сервоприводні, проте переваги в швидкості реакції, точності вихідної напруги, збереження правильної синусоїди, діапазону вхідної напруги, безшумності, довговічності і багато інших переваг роблять електронні (симісторні і тиристорні) стабілізатори оптимальним і найкращим рішенням для будинку. Електромеханічні стабілізатори (сервоприводні), представлені на ринку України, майже всі зроблені в Китаї. Досвід експлуатації таких стабілізаторів показав, що механічні робочі вузли в них зношуються вкрай швидко. Досить часто власникам таких стабілізаторів доводиться звертатися до сервісних центрів для їх ремонту, і вже за 2 роки експлуатації витрачені гроші на ремонт можуть перевищити ціну самого стабілізатора. А скільки коштують витрачені нерви і час? ..

Що стосується характеристик електромеханічних стабілізаторів, то основним їх недоліком, в числі іншого, є їхня низька швидкодія, тобто наприклад, якщо на лінії відбудеться стрибок напруги з 200 до 260 Вольт (а сервопривідні стабілізатори потрібно близько 2-3 секунд на згладжування такого перепаду), цілком ймовірно, що найбільш чутлива техніка Вашого будинку встигне "накритися".

ТОВ «Пульсар Лімітед» пропонує Вам вирішення будь-яких питань в сфері безперебійного та якісного електроживлення. Ми з радістю надамо Вам кваліфіковану допомогу у виборі стабілізатора напруги та інших супутніх питаннях.

Пульсар Лімітед - Енергія для Кращого Життя!

Поділитися:
Вгору